پروژه بانک خاورمیانه شعبه الهیه

محل اجرا: تهران – خیابان فرشته
کارفرما: بانک خاورمیانه
مدت پروژه: ۱۳۹۳ – ۱۳۹۲ (۱۳ ماه)
زمینه فعالیت‌های پروژه:

  • کلیه عملیات ساختمانی و تاسیساتی

توضیحات تکمیلی:

پروژه بانک خاورمیانه شعبه الهیه ساختمانی ۱۱ طبقه به متراژ زیر بنای تقریبی ۴۷۰۰ مترمربع، شامل چهار طبقه زیر زمین با کاربری‌های پارکینگ، انباری و صندوق امانات بانک به متراژ ۱۹۴۰ مترمربع ، طبقه همکف شامل مشاعات و فضای تجاری (شعبه بانک) به متراژ ۳۶۰ مترمربع و شش طبقه مسکونی، به مساحت هر طبقه حدود ۴۰۰ مترمربع شامل فضا های مشاع، واحد مسکونی و بالکن ها می باشد.

طبقات زیر زمین به کمک سیستم نیلینگ به عمق ۵/۱۳ متر خاکبرداری شده و فضای اطراف آن توسط دیوار حائل بتنی به ضخامت ۷۰ الی ۵۰ سانتیمتر احاطه گردیده است. اسکلت ساختمان فلزی بوده و سقف ها توسط سیستم عرشه فولادی اجرا شده است.

نمای ساختمان ترکیبی از نمای خشک سرامیکی، نمای چسبی سرامیکی و نمای کامپوزیت آلومینیومی به همراه دست اندازهای شیشه و استیل بوده و آرم بانک خاورمیانه به ابعاد ۴ در ۴ متر در قسمت بالایی آن نصب گردیده است. همچنین در طبقه همکف از کرتین وال و در طبقات از پنجره های آلومینیومی ترمال بریک با یراق الات فولکس واگنی استفاده گردیده است.

دسترسی به طبقات از طریق ۳ آسانسور که یکی مختص فضای تجاری میان شعبه و صندوق امانات می باشد امکان پذیر می باشد.

سیستم جدا کننده دیوارها از داری وال (کناف) بوده و در دیوارهای خارجی از پانل های آکوا استفاده گردیده، همچنین تمامی اسکلت با پانل های مقاوم در برابر آتش سوزی پوشش یافته است.

پوشش نهایی سطح دیوارهای داخلی، دیوار پوش فایبرگلاس و نقاشی و لندینگ ها پوشش HPL را شامل می گردد.

نازک کاری کف شامل ترکیبی از سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی و پارکت می باشد.

سرمایش و گرمایش فضای تجاری توسط مینی چیلر ها و پکیج حرارتی و به کمک هواساز و فن کوئل های سقفی کانالی همچنین اسپلیت در اتاق سرور تامین شده و در طبقات مسکونی از سیستم مینی چیلر و پکیج زمینی گرمایی و فن کوئل های کانالی استفاده شده است. همچنین هر واحد دارای یک دستگاه شومینه گازی مدل LCD دیواری نیز می باشد.

لوله کشی آب های سرد و گرم واحد ها توسط لوله های پنج لایه و در لوله کشی فاضلاب از سیستم پوش فیت استفاده شده است.

دوربین مدار بسته و آیفون تصویری متصل به سیستم TV هر واحد نیز از دیگر امکانات اجرا شده در این ساختمان هستند.